Services

Career

Building Manager

Denumirea Postului:    BUILDING MANAGER

Departament:              Executie

Subordonare:               Directorul Diviziei de Property Management

Relatii de colaborare:   Reprezentantii Investitorului

                                    Antreprenorii de specialitate, Subantreprenorii si furnizorii

Serviciul Tehnic, Departamentul de Executie, Serviciul de Aprovizionare, Serviciul Financiar – Contabil

Locatie                        BUCURESTI

Responsabilitati:

- Se asigura de intretinerea fizica a proprietatii, incluzand mentenanta corectiva, ce se realizeaza conform acordului incheiat cu proprietarul si chiriasii;

- Este raspunzator pentru corecta indeplinire a serviciilor de catre Firma de Paza;

- Supravegheaza si coordoneaza intreaga activitate de paza, desfasurand permanent controlul si indrumarea agentilor de paza externi;

- Se asigura de respectarea actelor normative si legislative care reglementeaza activitatea de paza;

- Coordoneaza persoanele care ocupa pozitiile de receptionisti in cadrul receptiilor Imobilului;

- Are ca responsabilitate controlul/supravegherea activitatilor din punctul de vedere al prevenirii incendiilor;

- Stabileste masurile tehnico-organizatorice in vederea reducerii riscului de incendiu;

- Se asigura de respectarea obligatiilor legate de PSI in privinta spatiilor comune, in conformitate cu Ordinul 262/2010;

- Se asigura de mentinerea instalatiilor de detectie si stingere in parametrii normali si a posibilitatii evacuarii cladirii de catre toti utilizatorii;

- Coordoneaza activitatile de indepartare a zapezii, a gradinaritului si de indepartare si selectie a deseurilor;

- Acorda asistenta Proprietarului in completarea chestionarelor si furnizarea altor informatii catre asiguratori si solicita interventia asiguratorului cand daunele pot fi recuperate;

- Se obliga sa respecte, atat persoanal cat si prin angajatii si subcontractorii pe care ii coordoneaza, toate legile si reglementarile aplicabile din domeniu.

Cerinte:

- Minim 5 ani experienta intr-o pozitie similara;
- Studii superioare de specialitate: Constructii, Electrice, Automatizare;
- Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
- Spirit de echipa si colaborare;
- Capacitate de a lua decizii;
- Persoana pro-activa si orientata spre rezultat;

- Personalitate deschisa - relationeaza usor cu clientii;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Plan de stimulare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei;
- Mediu de lucru placut;
- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa noastra, trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail cariere@globalvision.ro.