Services

Career

Tehnician mentenanta

Denumirea Postului:  Tehnician mentenanta (electrice/sanitare/HVAC/ mecanice)

Departament: Property Management

Subordonare: Building Manager

Responsabilitati:

  • Supravegheaza si opereaza instalatiile si echipamentele tehnice ale cladirii si asigura mentinerea acestora la parametrii functionali;
  • Stabileste necesitatea reparatiei, in functie de starea tehnica a instalatiilor si echipamentelor cladirii si executa atat reparatii curente cat si reparatii capitale;
  • Executa interventii in situatii de urgenta, pentru remedierea operativa a defectiunilor, incidentelor tehnice in cel mai scurt timp posibil, in mod permanent;
  • Urmeaza toate sarcinile ce decurg din programul de intretinere si interventie preventiva, predictiva si corectiva ;
  • Remediaza si elimina defectiunile aparute la dotarile, instalatiile si echipamentele tehnice din cadrul spatiilor administrate, realizarea lucrarilor comandate privind modificarea sau extinderea instalatiilor tehnice existente;
  • Raspunde de functionarea instalatiilor electrice (curenti tari si slabi), a instalatiilor de incalzire si ventilatie, a instalatiilor de alimentare cu apa si a instalatiilor sanitare.
  • Raspunde solicitarilor chiriasilor si proprietarului;
  • Monitorizarea activitatii firmelor subcontractoare, pentru zona sa de responsabilitate;
  • Se asigura ca echipamentele functioneaza in parametri normali si ca indeplinesc normele de protectie a muncii.
  • Raspunde de comandacorecta si la timp a materialelor necesare reparatiilor/interventiilor.

Cerinte:

  • Studii tehnice in domeniul electrica/mecanica, minim nivel mediu;
  • Cunostiinte solide in domeniul electric / electronic / mecanic / hidraulic, practici si metode de intretinere si reparatie;
  • Persoana serioasa, cu simt de raspundere, echilibrata, motivata in atingerea obiectivelor;

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Salariu motivant;
  • Plan de stimulare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei;
  • Mediu de lucru placut;
  • Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante.